Zastosowanie saperki

Dziś, jak nigdy przedtem, doceniamy znaczenie małych i niepozornych przedmiotów, które mogą być niezwykle pomocne w sytuacji zagrożenia. Interesujemy się obozami survivalowymi i chętniej niż kiedyś śledzimy zalecenia profesjonalistów w zakresie własnego bezpieczeństwa. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, ale bez wątpienia ogromny wpływ miały światowe wydarzenia ostatnich dwóch lat, które uświadomiły wielu ludziom, że niektóre zagrożenia są realne i trzeba potrafić poradzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Funkcjonalne narzędzia i przyrządy

Narzędzi i przedmiotów, które powinny znaleźć się w każdym domu czy w każdym samochodzie jest wiele. Wśród nich możemy wyróżnić: latarki, liny, noktowizory czy lornetki. Dziś jednak bliżej przyjrzyjmy się saperce – zminiaturyzowanej łopacie, która charakteryzuje się małą głownią oraz krótszym niż normalnie styliskiem. To narzędzie dedykowane głównie do prac ziemnych, choć historia pokazuje, że saperki często były wykorzystywane jako broń. Saperka składa się najczęściej stalową głownią oraz rękojeścią wykonaną z materiału antypoślizgowego (nylonu czy polimeru). Ważne jest, by głownia wykonana była z wysokiej jakości stali, która gwarantuje żywotność łopaty oraz jej odporność na niekorzystne czynniki środowiskowe (deszcz, słońce czy mróz).

Zastosowanie

Saperka to nie tylko przedmiot świetnie sprawdzający się na biwaku czy obozie survivalowym, ale też w życiu codziennym. Z jej pomocą wykopiemy dół, odśnieżymy zaspy śnieżne, udrożnimy przejazd. Saperkę można również stosować jako kilof czy motykę. Z uwagi na fakt, że jest niewielkich rozmiarów i stosunkowo lekka bez trudu zmieści się w plecaku. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci pokrowca gwarantuje bezpieczeństwo w transporcie. Bez wątpienia saperka powinna też być obowiązkowym wyposażeniem samochodu zwłaszcza dla mieszkańców podróżujących po górskich miejscowościach, gdzie opady śnieżne często potrafią zaskoczyć.

Gdzie kupić saperkę?

Saperki są obecnie dostępne głównie w sklepach z wyposażeniem survivalowym i militarnym, zarówno w sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Dostępne są w różnych poziomach cenowych, ich jakość wykonania też jest różna. Jeśli więc planujemy zakup łopaty, która ma nam posłużyć na długie lata zarówno w drobnych pracach codziennych jak i na wypadek nieoczekiwanego zagrożenia – wybierzmy narzędzie wysokiej jakości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że saperka nie złamie się w trakcie udrażniania przejazdu, nie zardzewieje, a jej głownia czy stylisko nie odkształcą się.

Comments are closed.