Wędka teleskopowa – wybór dla początkujących

Niezależnie od tego, czy wędkarstwem zajmujemy się profesjonalnie, czy tylko hobbistycznie to musimy wyposażyć w odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam efektywne łowienie. Podstawą każdego połowu jest wędka.

Rodzaje wędek

W powszechnym dostępie w sklepach wędkarskich odnaleźć możemy dziesiątki rodzajów wędzisk, które znajdują zastosowanie w różnorakich metodach połowu oraz odróżniających się od siebie poszczególnymi parametrami, takimi jak akcja, ciężar wyrzutu, waga, długość w czasie łowienia oraz długość w transporcie.

Pomimo różnorodnych parametrów wszystkie wędziska można sprowadzić do trzech podstawowych typów. Są to wędki teleskopowe, wędki segmentowe oraz wędki jednoczęściowe. Natomiast spośród tych rodzajów bardzo dużą popularnością, zarówno wśród hobbystów, jak i profesjonalistów cieszą się wędki teleskopowe.

Wędki teleskopowe

Teleskopowy rodzaj wędziska cieszy się dużą popularnością między inny ze względu na łatwość transportu. Składając ją poszczególne elementy wsuwają się do swojego środka, dzięki czemu po złożeniu otrzymujemy tylko jeden, bardzo krótki element, którego długość nie powinna przekraczać 60 cm.

Kolejnym powodem popularności tego typu wędziska jest jego uniwersalne zastosowanie. Sprawdzi się świetnie w przypadku tak różnorodnych metod łowienia, jak połów na spławik, zarówno w wodzie stojącej, jak i płynącej, w przypadku metody gruntowej oraz bardzo popularnego spinningu.

Comments are closed.