Pokrowiec na wędki-na co zwrócić uwagę?

Mimo iż wędki są wytrzymałe w trakcie transportu muszą być odpowiednio zabezpieczone. Dobrze dobrany pokrowiec na wędki jest niezbędny, by zadbać o ich bezpieczeństwo oraz o komfort podróżowania wędkarza. Jak wybrać idealny pokrowiec? 

Wędki mają różną długość oraz różne rodzaje składania. Pokrowce są pojedyncze, podwójne, potrójne i poczwórne. Na co zwrócić uwagę wybierając pokrowiec na wędki? 

Czy wystarczy pojedynczy? 

Zastanawiając się nad wyborem pokrowca warto zastanowić się, czy wybrać pojedynczy, czy może większy pokrowiec. Trzeba zadać sobie pytanie ile wędek przeważnie zabiera się na jedno łowisko? Czy warto pakować każdą wędkę osobno i nieść kilka pokrowców, czy może korzystniej kupić jeden pokrowiec z kilkoma kieszeniami, do którego można zapakować trzy lub nawet cztery wędki? 

Rodzaj pokrowca

Pokrowiec na wędki musi być dopasowany do rodzaju wędek, które posiadamy. Inaczej wygląda pokrowiec na wędki z kołowrotkiem a zupełnie inaczej na wędki bez kołowrotka. Charakterystyczne wybrzuszenie widoczne jest na pierwszy rzut oka.  

Wyróżniamy pokrowce na wędki karpiowe, odległościówki, czy na wędki podlodowe. Przeznaczenie pokrowca należy sprawdzić na karcie producenta. 

Wbrew pozorom wybór pokrowca na wędki nie jest taki łatwy, jak mogło by się wydawać. Trzeba, przed dokonaniem zakupu zastanowić się jaka opcja będzie najwygodniejsza oraz dopasować pokrowiec do rodzaju i rozmiaru wędki, pamiętając, że pokrowiec musi być minimum 2 -3 cm większy niż wędka.

Comments are closed.