Wybieramy buty myśliwskie

Przygotowując się na polowanie, pamiętać trzeba o naprawdę wiele różnego rodzaju sprawach. Nie mniej jedną z najważniejszych z nich, o ile nie najważniejszą, jest kwestia obuwia. Pytanie dotyczące wyboru odpowiedniego rodzaju obuwia na polowanie pada zdecydowanie najczęściej. Jakie zatem buty będą najlepsze?

Co się liczy?

Podczas wybierania odpowiedniego obuwia na polowanie jedno jest pewne, nie może być to wybór przypadkowy. Czynników, które powinno się brać pod uwagę, jest naprawdę wiele. To jaki but będzie najlepszy, zależne jest on tego, gdzie będzie przeprowadzane polowanie, na jakiej powierzchni myśliwy będzie się poruszał, ale także, w jakich trakcie warunków atmosferycznych polowanie będzie się odbywało. Nie mniej ważny jest komfort i osobiste upodobania myśliwegom

Co pasuje najlepiej do potrzeb?

Jak zatem widać nie łatwo jest postać tym wszystkim potrzebą. Od razu można się zorientować, że obuwie na polowaniu musi być bardzo szczególne. Dziwić więc może fakt, że prawdopodobnie najlepszym rodzajem są zwyczajne myśliwskie kalosze. Dlaczego właśnie one?

Kalosze myśliwskie charakteryzują się przede wszystkim niezwykłą odpornością na wilgoć. Zapewniają ochronę przed nią nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Drugą sprawą jest kwestia izolacji termicznej, a także odpowiednie oddychanie skóry w takich kaloszach. Dzięki temu wygodnie się z nich korzysta zarówno w zimie, jak i w lecie. Nie można także zignorować faktu wysokiego kołnierza, który chroni stopę przed dostawaniem się do środka niechcianych elementów takich jak owadów czy też gałązek.

Comments are closed.