Spinning- sport dla ludzi cierpliwych

Każdy z nas ma inne pasje i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jednych odpręża słuchanie muzyki klasycznej, drugich z kolei bieganie, a jeszcze innych łowienie ryb w plenerze. Tym ostatnim z pewnością przydadzą się wędki spinningowe.

Czym jest spinning?

Najogólniej jest to zaawansowana technika łowienia ryb za pomocą profesjonalnego sprzętu. Polega ona głównie na zarzucaniu żywej lub martwej przynęty i kontrolowaniu jej pracy. Spinning wymaga dużej siły fizycznej i nie jest on tak banalny, jak mogłoby się wydawać.

Co jest potrzebne do jego uprawiania?

Po pierwsze dobra wędka spinningowa. O taką niby nie trudno, gdyż sklepy wędkarskie prześcigają się w ofertach. Jednak, gdy przyjdzie co do czego, trudno laikowi dokonać właściwego wyboru. Po drugie spinning wymaga dużej dozy cierpliwości i samozaparcie. Ryby przecież nie są aż tak głupie i nie spieszy się im do śmierci. Po trzecie należy zabrać ze sobą robaki lub użyć sztucznej przynęty. W razie udanego połowu na pewno przyda się duże wiaderko na złowione okazy.

Dla kogo spinning?

Ten rodzaj hobby może uprawiać praktycznie każdy. Warunek jest jeden, musi kochać siedzenie nad wodą i nie zrażać się niedogodnościami. Nie jest tajemnicą, iż sąsiedztwo wody przyciąga mnóstwo komarów. Ich ukąszenia nie dość, że bolesne są jeszcze bardzo irytujące. Obronić się przed nimi jest bardzo trudno. Kolejnym minusem jest pora łowienia. Zazwyczaj to wczesny poranek, a nie każdy jest miłośnikiem wczesnego wstawania. Niemniej zaletą spinningu jest to, iż jest on mało urazowy.

Comments are closed.